Ana Sayfa

Gemlik Zeytini Coğrafi İşaret Gemlik Zeytini Videosu Gemlik Zeytin Firmaları

GEMLİK ZEYTİNİ

Zeytin ve Zeytin Çeşitleri
Zeytinin Faydaları
Zeytinin Tarihçesi
Zeytin Ağacı
Zeytin Yaprağı
Zeytin Hasadı
Zeytin İstatistikleri
Zeytincilik Sorunları
Zeytin Hastalık-Zararlıları
Zeytin Efsaneleri
Zeytinyağı
Zeytinyağının Faydaları
İletişim
Sızma Zeytinyağı (Naturel Zeytinyağı) serbest yağ asitliği derecesine göre kendi içinde sınıflara ayrılır. Serbest yağ asitliği oleik asit cinsinden en çok %1 ise Naturel Sızma, Serbest yağ asitliği oleik asit cinsinden en çok %2 ise Naturel Birinci, Serbest yağ asitliği oleik asit cinsinden en çok %3,3 ise Naturel İkinci olarak isimlendirilir.
Naturel Sızma Zeytinyağı: Zeytin ağacı meyvesinden doğal niteliklerinde bir değişikliğe neden olmayacak bir ısıl ortamda sadece yıkama, sızdırma santrifüj ve fıltrasyon işlemleri gibi mekanik veya fiziksel işlemler uygulanarak elde edilen, berrak, sarıdan yeşile değişebilen renkte, zeytin meyvesinin kendine has tadı, kokusu, aroması ve vitaminlerinin yoğun olarak bünyesinde taşıyan, asit oranı 1 veya daha az olan, doğal haliyle doğrudan tüketilebilen naturel zeytinyağıdır. Tadında meyvemsi ve geçici bir yakıcılık gibi olumlu özellikleri taşır.
Naturel Birinci Zeytinyağı: Sızma Zeytinyağı Zeytin ağacı meyvesinden doğal niteliklerinde bir değişikliğe neden olmayacak bir ısıl ortamda sadece yıkama, sızdırma, santrifüj ve fıltrasyon işlemleri gibi mekanik veya fiziksel işlemler uygulanarak elde edilen, berrak, sandan yeşile değişebilen renkte, zeytin meyvesinin kendine has tadı, kokusu, aroması, bunun yanı sıra hafif kusurları bünyesinde taşıyan, asit oranı 2 veya daha az olan. doğal haliyle doğrudan tüketilebilen naturel zeytinyağıdır.Naturel İkinci Zeytinyağı: Zeytin ağacı meyvesinden doğal niteliklerinde bir değişikliğe neden olmayacak bir ısıl ortamda sadece yıkama, sızdırma,santrifüj ve filtrasyon işlemleri gibi mekanik
veya fiziksel işlemler uygulanarak elde edilen, berrak, sarıdan yeşile değişebilen renkte, zeytin meyvesinin kendine has tadı, kokusu, aroması, bunun yanı sıra belirgin olabilen bazı kusurları bünyesinde taşıyan, asit oranı 3,3 veya daha az olan. doğal haliyle doğrudan tüketilebilen naturel zeytinyağıdır.


© 2010