Ana Sayfa

Gemlik Zeytini Coğrafi İşaret Gemlik Zeytini Videosu Gemlik Zeytin Firmaları

GEMLİK ZEYTİNİ

Zeytin ve Zeytin Çeşitleri
Zeytinin Faydaları
Zeytinin Tarihçesi
Zeytin Ağacı
Zeytin Yaprağı
Zeytin Hasadı
Zeytin İstatistikleri
Zeytincilik Sorunları
Zeytin Hastalık-Zararlıları
Zeytin Efsaneleri
Zeytinyağı
Zeytinyağının Faydaları
İletişim
Yeşil Zeytinin Özelliği Nelerdir

Yeşil Zeytinin Özelliği dalından sonbaharda sarı veya hafif morlaşmaya başladığında toplanarak işlenir. Temizlendikten sonra boylama işlemine tabi tutulan yeşil zeytinler daha sonra büyük havuzlarda acılığı gidene kadar sudkostik eriyiği ile yıkanır. Birkaç kez yıkandıktan sonra fıçılara doldurulup 2,5–3 ay bekletilir. Yeşil zeytin çizme, kırma, İspanyol usulü ve dolgulu zeytin yöntemi ile yapılır.

Yeşil Zeytinin Özelliği Nelerdir sorusuna en önemli cevap yeşil zeytinin E vitamini kaynağı olmasıdır. Bu vitamin sayesinde vücudumuz daha genç yaşlanarak sağlıklı bir hayat sürmemizi sağlar Mide, kalp, cilt sorunlarına da faydalı olduğu bilinmektedir. Sabah kahvaltılarınız da düzenli olarak yediğiniz yeşil zeytin sayesinde güne daha enerjik başlayacaksınız. Vitamin deposu özelliği sayesinde yoğun iş günleriniz artık kolay bir şekilde sona erecek. Ciltte oluşabilecek kırışıklıkları önlemekte ve egzama gibi çeşitli kızarıklıklar meydana getiren hastalıkları azaltmaktadır. 

Yeşil zeytinin özellikleri herhangi bir kalp krizi riskiniz varsa yeşil zeytin tüketmeniz sizin için çok iyi olacaktır. Zira düzenli olarak kahvaltıda yediğiniz yeşil zeytin kalp krizi riskini azaltarak, kalp krizi geçirseniz bile bunu hafif bir şekilde atlatmanıza yardımcı olacaktır.
E vitamini sayesinde kalp hastalıklarının minimum düzeyde geçirtmektedir.
Özellikle kalp rahatsızlığına sahip kişilerin sürekli olarak taze yeşil zeytin tüketmesi gerekmektedir. Piyasada siyah zeytin ile arasında çok yüksek fark bulunmamak ile beraber çoğu kişiye göre yeşil zeytinin tadı daha lezzetli gelmektedir.

© 2010