Ana Sayfa

Gemlik Zeytini Coğrafi İşaret Gemlik Zeytini Videosu Gemlik Zeytin Firmaları

GEMLİK ZEYTİNİ

Zeytin ve Zeytin Çeşitleri
Zeytinin Faydaları
Zeytinin Tarihçesi
Zeytin Ağacı
Zeytin Yaprağı
Zeytin Hasadı
Zeytin İstatistikleri
Zeytincilik Sorunları
Zeytin Hastalık-Zararlıları
Zeytin Efsaneleri
Zeytinyağı
Zeytinyağının Faydaları
İletişim
Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır

Zeytin yaprağı çayı nasıl yapılır zeytin yaprağı çayı acı bir tada sahiptir. Bu yüzden çayı demledikten sonra nane, lavanta, vanilya bal ya da zencefil gibi daha tatlı bir besinle karıştırılması önerilir. Bir dilim limon ya da portakal, süt veya kremada eklenebilir. Demleme süresini ne kadar arttırırsanız tadı o kadar acı olmaktadır.

250 ml kaynayan suya, 1 çorba kaşığı kurutulmuş zeytin yaprağı atın. Ağzı kapalı kapalı olarak 15 dakika demlendirin. Süzüp, ılınmasını bekledikten sonra, tatlandırıcılardan birini seçip, karıştırdıktan sonra için.

Zeytin yapraklarını taze olarak toplayıp, yıkayıp, saplarını koparıp, fırınlayıp, kurutabilirsiniz. Daha sonra ufalayıp, ağzı kapalı bir kapta, istediğiniz zaman demlemek için saklayabilrisimiz. Kuru yapraklar faydalı olan oleurpein in %6 ila 15 ini içerir.

Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Demlenir
Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Demlenir Zeytin yaprağı taze olarak da demlenebilir. Ancak yaprakların ilaçsız ve yol kenarında egzos dumanından veya sanayi alanlarından uzak olmasına dikkat edilmelidir. Bir avuç yaprağı 250 ml suda kaynatmak yerine birkaç dakika demlendirilmelidir. Çünkü taze yapraklarda yüksek ısı, aktif bileşenleri yok etmektedir.

© 2010